Haziran 2012 CISA Sınavı’na Hazırlık Eğitimi

Değerli CISA Adayları,

Bu yıl 9 Haziran 2012 tarihinde gerçekleşecek olan CISA – “Sertifikalı Bilişim Sistemleri Denetçisi” Sınavı’na Hazırlık Eğitimi Ankara’da “ISACA Ankara Chapter” tarafından düzenlenmektedir.

Eğitim, mesleklerinde deneyimli CISA sertifikalı eğitmenlerce önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde, aşağıdaki program doğrultusunda aktarılacaktır. Programa katılmak için CISA sınavına kayıt şartı aranmamaktadır. Zengin ve güncel içeriği sebebiyle mesleki bilgisini arttırmayı hedefleyen ve/veya ileri dönemlerde CISA Sınavı’na girmeyi planlayan kişilerin de eğitime katılmaları mümkündür.

Program:

1.   Hafta (05-06 Mayıs 2012)
·        The Process of Auditing Information Systems  (Domain 1)
·        Governance and Management of IT (Domain 2)

2.  Hafta (12-13 Mayıs 2012)
·        Information Systems Acquisition, Development and Implementation (Domain 3)
·        Information Systems Operations, Maintenance & Support (Domain 4)

3.   Hafta (26-27 Mayıs 2012)
·        Protection of Information Assets (Domain 5)
·        Deneyimli CISA’lardan Sınava İlişkin İpuçları
·        Deneme Sınavı
·        Yanıtların Gözden Geçirilmesi

Eğitim aktarım dili Türkçe’dir. Kullanılacak materyal, ISACA’nın dünya genelinde sadece yetkili eğitim merkezleri ve şubelerince kullanılmak üzere İngilizce hazırlanmış materyaldir.

Her bir Domain aktarımı sonrasında CISA Review Manual ve soru bankasından örnek sorular çözülecektir. Katılımcıların eğitim programını takip etmek üzere, “CISA Review Manual – CRM 2012” kitabına sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Temel olarak 2012 yayınları esas alınmakla birlikte eski yıllara ait kitap ve soru CD’leri de yine katılımcıların kendi çalışmalarında kullanılabilecekleri materyallerdir.

Tüm modül konuları tamamlandıktan sonra, 27 Mayıs 2012’de katılımcılara, sınava ilişkin ipuçları aktarılacak ve Deneme Sınavı yapılacaktır. Sınav sonrasında, sorular ve yanıtlar gözden geçirilecektir.

Eğitim Ücreti 1.350 TL + KDV’dir. Toplam 6 günlük eğitim, katılımcı notları kitapçığı, öğle yemekleri, eğitim sırasındaki ikramlar bu fiyata dahildir.

Kayıt olmak için aşağıdaki bilgilerin tamamlanarak info@isaca-ankara.org adresine e-mail gönderilmesi gereklidir. Gelen başvurular sonrasında detaylar için temasa geçilecektir.

Adı, Soyadı:
e-posta adresi:
Telefonu:
Çalıştığı Kurum:
Görevi:

Eğitim  09:30–18:00 saatleri arasında Gordion Hotel Salonları’nda gerçekleşecektir. Gordion Hotel hakkında http://gordionhotel.com/ adresinden bilgi edinebilirsiniz.
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi, Büklüm Sokak No:59 Kavaklıdere/ANKARA Tel: (0312) 4278080

NOTLAR:
1) Belirlenen takvim ve toplam içerik sabit kalmak kaydıyla son anda oluşabilecek mücbir sebepler dolayısıyla modüllerin sırası açısından değişkenlik gösterebilir.
2) Katılım kapasitenin üzerinde ise, eğitim önceliği 9 Haziran Sınavı’na kayıt olmuş adaylara verilecektir. Yeterli sayıda katılım olmaması durumunda eğitim tehir/iptal edilebilir.
3) KAYIT İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 27 Nisan 2012’dir.