CobiT 5 konulu 16 Haziran 2012 Toplantısı

Değerli ISACA Ankara Üyeleri;

16 Haziran 2012 tarihinde ISACA-Ankara Chapter olarak ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıya katkı ve önemli sayıda katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

İlk toplantımızda gerçekleştirilen ve kuruluş faaliyetlerinin özetlendiği sunumun yeni katılımcılara “tekrar” hızlı bir aktarımı sonrasında, gündemin ana konusu CobiT 5 ile ilgili sunumlar (*) üç bölüm halinde gerçekleştirildi.

  • Cobit 5′in Yapısı ve Temel Bileşenleri
  • CobiT 5 ile Gelen Yenilikler
  • CobiT 5 Araç Seti ve Diğer CobiT 5 Kaynakları

Çalışmayı kısa bir süre içerisinde tamamlayan ve ilk toplantımızda oluşturulan CobiT 5 Çalışma Grubu – “C5ÇG” üyeleri Aytekin Güzeliş,  Fatih Altınel, Sermet Soykan, Turhan Yükseliyor ve M.Cuneyt ÜVEY’e teşekkür ederiz.

C5ÇG faaliyetlerine ve detaylı araştırma ve çalışmalarına devam edecektir. Üyelerimiz arasından C5ÇG’na katılmak isteyenler, grup üyeleri ile temas edebilirler.

CobiT 5 Sunumları sonrasında, yeni arkadaşlarımızın aramıza katılmaları ile, tüm üyelerin kendilerini tanıtıp, ISACA-Ankara Chapter’dan beklentilerini paylaştıkları bir söyleşi de yaptık.

Web sayfamızdan (www.isaca-ankara.org) ISACA-Ankara Chapter kurucu üyelerimizden Barış ÖZKAN’ın toplantı hakkındaki izlenimlerini aktardığı Toplantı Bülteni‘ne ve toplantıda çekilen bazı fotoğraflara erişebilirsiniz.

Bundan sonraki toplantımızı, yaz döneminde tamamlayacağımız Genel Kurul faaliyetleri sonrasında muhtemelen Eylül-Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.

Aralık 2012 CISA ve CISM Sınavları için, Sınava Hazırlık amaçlı eğitimler düzenlemeyi hedefliyoruz.

Tüm üyelerimize, önce tatillerimizi yapıp, sonrasında da başarılı çalışmaları hep birlikte yürütebileceğimiz, keyifli bir yaz dönemi dileriz.

Saygılarımızla

ISACA-Ankara Chapter

NOTLAR:

1)  CobiT 5 Sunumları (*) üyelerimizin erişimi olan ISACA kaynaklarından derlendiği için paylaşılmamaktadır.

2) Aşağıdaki Linkedin ve Facebook adreslerinden ISACA Ankara gruplarına erişebilir, ISACA Üyesi olsanız da, olmasanız da, mesleki çalışmalardan haberdar olmak ve meslektaşlarla iletişim kurmak için üye olabilirsiniz.
http://www.linkedin.com/groups/ISACA-ANKARA-CHAPTER-TURKEY-4352311
https://www.facebook.com/groups/ISACA.Ankara/

3)  Konuyla ilgili olabilecek kişiler ve kurumlarla da bu mesajımızı ve/veya www.isaca-ankara.org adresimizi paylaşabilirsiniz.

4) info(at)isaca-ankara.org ‘dan daha detaylı bilgi talep edebilirsiniz.